PRIBEH-BS.jpg

Naša rodina je veľká, pestrá a rozvetvená ako konáre stromov. Niet divu, že u starých rodičov sme sa schádzali v hojnom počte a ako deti sme v našej „rodnej dedinke“ strávili každé letné prázdniny. Toľko neskutočných príbehov, hier na lúke medzi pasúcimi sa kravami, bádačiek v neďalekom lese. Mohli by sme vyprávať enormné množstvo milých momentov a zážitkov, ale odbočili by sme od pointy. Časom, ako to zvykne byť, sa rodina z rôznych dôvodov už nemohla stretnúť tak často, ako by sme si priali... Až prišla smutná správa. Naša prababička odišla na druhý svet a my, už ako dospelí, sme sa stretli práve na jej pohrebe.

   Z pochmúrnej udalosti sa však vynoril nečakaný objav. V ranom detstve sme milovali dedkovu starú stodolu a ani teraz sme ju nemohli len tak obísť. Vkročili sme po starých škrípajúcich dverách a hneď sa nám obom vynoril úsmev na tvári. Všetko voňalo tak starobylo a prekrásne. Len tak sme sa letmo poobzerali po neupravenej zemi a v tom zbadali nejaké staré veci v jednom kútiku. Boli to staré bylinkárske knižky počmárané všelijakými poznámkami a zošity s nejakým ženským rukopisom. Zvedavo sme sa pozerali na seba a dohodli sme sa, že poklad zoberieme so sebou.

    Tak sa aj stalo. Bežali sme za dedkom a začali sa ho vypytovať, čie sú všetky tieto cennosti. On nás posadil a dlho rozprával o našej prababičke, ktorá sa ako mladá žena okrem iného zaoberala bylinkami. Mala ich výborne naštudované, pravidelne chodila na zbery, krásne ich sušila a robievala rôzne liečivé čajové zmesi, blahodarné mastičky a tinktúry... My dvaja sme s úžasom sedeli a viseli na slovách dedka. Kým dopovedal „rozprávku o prababičke“, my už sme vedeli, čo podnikneme.

   Odvtedy prešiel nejaký čas, počas ktorého sme sa ponorili do samoštúdia a skočili sme hlavičku do ríše liečivých bylín, kozmetológie a prírodného liečiteľstva. Prišlo by nám strašne ľúto, keby sme sa nemohli podeliť o naše poznatky a skúsenosti, ale hlavne o našu vášeň. Lebo je to tak, bylinky sa stali našou neutíšiteľnou vášňou a my sme tu preto, aby sme vás chytili za ruky a ukázali vám, čo všetko samotná príroda ukrýva a ponúka nám, vám, našim deťom a ďalším generáciám. Poďte s nami!

   Okúste prémiovú starostlivosť! Čas neúprosne plynie a prináša nám množstvo radostí a skúseností. Vďaka nim a vďaka cennej spätnej väzbe od našich milých zákazníkov vznikla tiež výnimočná rada kozmetiky Botanica Slavica premium. Prémiové kozmetické produkty obohatené o exotickejšie suroviny a významné aktívne látky sú tým pravým orechovým pre starostlivosť o každý typ pleti a dokonalé rozmaznávanie všetkých zmyslov.

   Všetky produkty vyrábame ručne a tak za ne a ich výnimočnú kvalitu ochotne dávame ruku do ohňa. Našou víziou a veľkým prianím je prinášať lokálne výrobky vysokej kvality a pritom podporiť náš región, naše krásne Slovensko. Cieľom značky Botanica Slavica je v prvom rade sprostredkovať unikátny zážitok z poctivej lokálnej kozmetiky každému, kto túži po udržateľnej starostlivosti o svoj zovňajšok.

Naším presvedčením, ktorým sa v Botanica Slavica riadime, je, že kozmetika by nemala byť testovaná na zvieratách. Sme hrdí na to, že naše produkty sú schválené medzinárodným programom Leaping Bunny, ktorý potvrdzuje dodržiavanie všetkých štandardov kozmetiky bez krutosti aj nad rámec legislatívnych požiadaviek. Všetky naše kozmetické produkty sú schválené spoločnosťou Cruelty Free International a programom Leaping Bunny, medzinárodným zlatým štandardom označujúcim výrobky bez krutosti. Záväzným prísľubom aktívne monitorujeme našich dodávateľov, aby sme zabezpečili, že naše výrobky budú naďalej spĺňať všetky kritériá Leaping Bunny. Náš systém monitorovania dodávateľov je tiež nezávisle auditovaný.
Viac informácií o kritériách Cruelty Free International a Leaping Bunny nájdete na www.crueltyfreeinternational.org.